Pracovná ponuka

Royal Tantra Club Bratislava - Tantra Bratislava

Zo sveta tantry

„MULADHARA“ Ako posilniť koreňovú čakru?

Pripravili sme pre vás malý seriál o čakrách a cvičeniach na ich vyváženie. Čakry kompletne ovplyvňujú naše fungovanie a sú veľmi dôležité pre správne fungovanie nášho bytia na zemy. Aby energia pretekala plynule celým systémom čakier, je potrebné dosiahnuť ich vyváženie. Niektoré treba aktivovať a iné zas potlačiť, ak sú príliš aktívne.

V prvej časti o čakrách sa budeme zaoberať koreňovou „červenou“ čakrou, nazývanou čakra MULADHARA.

Zem, fyzická identita zameraná na sebazáchovu.

Táto čakra Muladhara je umiestnená dole celkom na konci chrbtice a tvorí náš základ. Predstavuje element Zem a preto sa spája s našimi inštinktmi prežitia a naším pocitom ukotvenia a spojením nášho tela s fyzickou rovinou. Keď je vyvinutá a vitálna, prináša nám zdravie, blahobyt, bezpečie a dynamické vystupovanie.

Cvičenia pre koreňovú čakru:

Na tieto cvičenia si sadneme do meditačného posedu, vnoríme sa do seba a potom robíme cvičenia tak, že sa sústredíme vždy na jednu čakru, teda v tomto prípade na koreňovú.

Koreňová čakra Muladhara má do činenia s ukotvením sa a vysielaním energie nadol do našich koreňov a do Zeme. Toto cvičenie sa zameriava na energyzovanie nôh a lepšie ukotvenie:

Stojíme s nohami rozkročenými na šírku bokov, špičky chodidiel sú zľahka vytočené dovnútra. Nohami zatlačíme nadol a navonok, akoby sme sa nimi snažili rozpoliť podlahu pod nami. Keď zohýbame kolená, nadýchneme sa; keď nohy tlačíme nadol a do strán, vydýchneme a vytláčame vzduch nohami. Opakujeme, kým naše nohy nezačnú vibrovať.

Keď sa toto cvičenie naučíme, môžeme ho robiť hocikedy a hocikde – keď stojíme v rade, varíme, čerpáme benzín alebo telefonujeme.

Takisto všetky cviky precvičujúce panvovú oblasť pomôžu rozprúdiť energiu v koreňovej čakre. Dobré je chodenie ako zápasníci sumo – naširoko sa rozkročiť, zadok čo najnižšie, chrbát vyrovnaný, stehná by mali byť rovnobežné s podlahou, ruky zaprieť o kolená a takto “chodiť” (teda, lepšie povedané “tackať sa” z nohy na nohu). Toto posilňuje z časti aj sakrálnu čakru Svadhisthana, ktorá je skôr emočná a budeme sa jej venovať v ďalších dieloch.

čakra muladhara

Zdroj: minigrimi

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Je naozaj jednoduché rezervovať si masáž

REZERVOVAŤ TERMÍN MASÁŽE