Pracovná ponuka

Royal Tantra Club Bratislava - Tantra Bratislava

Zo sveta tantry

Ako na reflexnú masáž chodidiel? Máme pre vás pár tipov.

O reflexnej masáži chodidiel ste isto veľa počuli. Jedná sa o masáž reflexných bodov na chodidlách, ktoré sú prepojené s dôležitými orgánmi nášho tela. Royal Tantra vám prezradí, ako táto masáž funguje!

V minulosti chodili ľudia bosí a tým pádom masírovali svoje chodidlá prirodzene, no dnes máme naše chodidlá celý deň uzavreté v obuvi. Na chodidlách sa nachádzajú rôzne receptory, ktoré si môžete jednoduchým stláčaním a krúživým pohybom masírovať. Ak narazíte na zvýšenú citlivosť, či zatvrdnutie znamená to, že táto časť chodidla nie je dostatočne prekrvená a môže predpovedať aj rôzne ochorenia spojené s orgánmi.
Každá noha, pravá aj ľavá disponuje inými reflexnými zónami. Na obrázku môžete vidieť naznačené približné reflexné body a ich prepojenie na orgány v tele.
masaz2
V našom salóne ponúkame klientom krátku reflexnú masáž ako súčasť každej masáže. V niektorých masážnych programoch sa masérka venuje chodidlám viac, napríklad pri aromatherapy masáži. Taktiež je možné navštíviť náš salón len za účelom masáže chodidiel, ktorá je veľmi obľúbená u ľudí, ktorí sú v práci veľa na nohách.

Ako si urobiť reflexnú masáž v pohodlí domova?

Odporúčame začať s teplým kúpeľom nôh, ktorý vaše nohy uvoľní. Vhodnú je pridať morskú soľ, alebo inú soľ do kúpeľa. V obchodoch je bežne dostupné mnoho druhov s rôznymi účinkami. Po kúpeli nohy osušte a urobte si pohodlie. Ideálne je požiadať partnera/partnerku, aby vám masáž urobil, no nie je to nevyhnutné.
Reflexná masáž chodidiel by mala trvať približne 30 minút. Masáž odporúčame robiť len v prípade, že nemáte žiadne bolesti, pretože jej cieľom je posilňovať imunitný systém, nie odstraňovať bolesť. Masáž môžete vykonávať ručne, alebo pomôckou na reflexnú masáž. Táto pomôcka je dostupná v zdravotníckych potrebách a pripomína malé drievko. Bruškom palca (alebo pomôckou) vyvíjate tlak na jednotlivé body naznačené na obrázku vyššie. Tlak by mal trvať 3-5 sekúnd. Takto postupujete v opakovaniach po jednotlivých bodoch. Môžete sa zamerať na konkrétnu oblasť, ktorá vás trápi, alebo môžete vykonať komplexnú masáž všetkých bodov.
POZOR!
Pokiaľ máte na nohách otvorené rany, ekzémy alebo iné zápaly, tejto masáži sa vyhnite. To isté platí aj keď trpíte cukrovkou, kŕčovými žilami alebo ste tehotná.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Je naozaj jednoduché rezervovať si masáž

REZERVOVAŤ TERMÍN MASÁŽE