Pracovná ponuka

Royal Tantra Club Bratislava - Tantra Bratislava

Zo sveta tantry

Lapač snov Tantra

Lapač snov je ozdoba, či má aj hlbší význam?

Podľa feng šuej je lapač snov ochranným symbolom a regulátorom prúdenia energie chi v priestore. Mnohý ho však vnímajú len ako dekoratívny doplnok s nádychom etno šťýlu a o jeho hlbší význam sa nezaujímajú.

Aký je teda jeho hlbší význam?

Lapače snov pochádzajú z tradícii pôvodných obyvateľom Ameriky, Indiánov. Tí mali k snom veľký rešpekt a prikladali im preto význam. Mať v dome zavesený lapač snov sa pre nich stalo tradíciou. Verili, že v noci k nim prúdia sny, ktoré sú buď dobré alebo zlé a voľne zavesený lapač ich zachytí do svojej siete. Zlé sny sa podľa legendy zamotajú v sieti a zahynú s prvým ranným lúčom slnka. Naopak, tie dobré sny sa po pierkach skĺznu k spiacemu človeku. Práve preto lapač snov najčastejšie visí na stene nad posteľou.

Feng šuej má aj návod, ako lapač použiť, aby sa dosiahol požadovaný zámer. Ako ochranu ho treba umiestniť nad posteľ, pre prilákanie čchi zavesiť na stenu, pre zamedzenie úniku energie zase do okna. Ak lapač visí v strede miestnosti, údajne spomaľuje a rozptyľuje škodlivé energetické toky.

Každé profesionálne tantrické študio je dizajnované podľa feng šuej tak, aby počas masáže prúdila v masážnej miestnosti správna energia. Najčastejšie býva lapač snov umiestnení na stene alebo uchytený o strop nad masážnym lôžkom. Pre niekoho to môžu byť drobné detaily, no tantra využíva mnohé princípy na správne uchytenie energií. Feng šuej je jeden z nástrojou ako vytvoriť magickú atmosféru, ktorú si tantrická masáž vyžaduje.

Po lapači často siahajú aj mamičky, ktoré majú problém s nepokojným spánkom svojich detí. Je to však podobné ako pri červenej stužke na ruke, niektorí jej veria, iní nie. Jedno je však isté. Či už lapaču snov dôverujete alebo nie, môže sa stať veľmi peknou bytovou dekoráciou. Hodí sa najmä do interiérov zariadených prírodným drevom alebo tiež do bytov ladených do etno štýlu.

Už čoskoro pre vás budeme publikovať návod ako si vyrobiť krásny lapač snov doma. Sledujte nášu facebook stránku. https://www.facebook.com/royaltantraclub/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Je naozaj jednoduché rezervovať si masáž

REZERVOVAŤ TERMÍN MASÁŽE